newsletter

Najnowsze informacje na temat zdrowia, zdrowego odżywiania i oferty Bionica

Newsletter

Bionica

Bionica Sp. z o.o. została założona w 1999 roku przez lekarza chorób wewnętrznych, Szymona J. Borysa, specjalizującego się również w medycynie orientalnej i dietetyce. Firma zajmuje się importem i sprzedażą certyfikowanych produktów ekologicznych na terenie całego kraju. Na wybór dystrybuowanych przez Bionicę produktów mają wpływ opinie lekarzy i dietetyków, dlatego są to środki spożywcze najwyższej jakości.

Bionica jest importerem napojów ryżowych, owsianych i sojowych firmy Natumi oraz bezglutenowych makaronów niemieckiej firmy Bauckhof. Współpracuje także z małymi, rodzinnymi firmami z pięciu kontynentów. Są to firmy, które od pokoleń wytwarzają żywność (często unikatową) wg sprawdzonych receptur. W sumie, Bionica oferuje około 300 produktów spożywczych. Są wśród nich zboża, płatki zbóż, fasole, soczewice, ziarna roślin oleistych, oleje, orzechy, „masła” orzechowe, suszone owoce, przyprawy, sosy, cukry i syropy słodowe, algi morskie oraz produkty makrobiotyczne.

Działając zgodnie z przyjętą misją, Bionica dostarcza na polski rynek żywność, która pozwala zachować zdrowie lub do zdrowia powrócić. Dla pracowników firmy najwyższym priorytetem jest zdrowotne bezpieczeństwo sprzedawanych produktów żywnościowych. Wiarygodność działań firmy potwierdza uzyskany 31 grudnia 2004 roku certyfikat Agro Bio Test oraz rygorystyczne przestrzeganie zasad systemu HACCP.