newsletter

Najnowsze informacje na temat zdrowia, zdrowego odżywiania i oferty Bionica

Newsletter

Co ma wspólnego czarny sezam z udanym seksem?

21.01.2013

Czarny sezam odżywia Nerki prowadząc tym samym do polepszenia życia seksualnego

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) za udane życie seksualne odpowiadają takie narządy jak Nerki, Wątroba i Serce (przy czym nie idzie tu o narządy anatomiczne znane z medycyny zachodniej, dlatego dla ich odróżnienia, piszemy je wielką literą).

Energia Nerek zależy nie tylko od jej "poziomu" w momencie poczęcia, ale również od sposobu życia, naturalnych procesów związanych ze starzeniem się organizmu oraz dietą. Energię Nerek osłabia nadmierne życie seksualne. Także zastój Qi Wątroby i zastój Krwi Wątroby mogą stać się przyczyną oziębłości seksualnej, prowadzącej do niezdolności osiągnięcia orgazmu i impotencji.

TCM wykorzystuje działanie czarnego sezamu, który wzmacnia esencję Nerek, a tym samym przyczynia się do polepszenia życia seksualnego. Działanie czarnego sezamu na wzmocnienie esencji Nerek, jest powszechnie wykorzystywane w tradycyjnej medycynie chińskiej.

„Skutkiem ubocznym” odżywienia Nerek przy pomocy czarnego  sezamu jest także wzmocnienie włosów i pogłębienie ich koloru (Japonki od dawna wiedzą, że czarny sezam zapobiega powstawaniu przedwczesnej siwizny).

Bionica - Czarny sezam niełuskany bio